Hakkımızda

 

aile terapisi beylikdüzü
Evlilik Terapisti Serhat Damar, Beylikdüzü

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Psikoloji bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Serhat Damar, 2002 yılında başarıyla mezun olmuştur. Klinik Psikolog Serhat Damar, Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü klinik psikoloji yüksek lisans programını tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog ünvanını almıştır. Evlidir.

14 yıldır ergen ve yetişkin danışanlarla çalışan Serhat Damar, bu grubun en yaygın karşılaşılan sınav kaygısı ve karşıt olma karşı gelme sorunları ve ergenlik dönemi uyum problemlerinin giderilmesi konusunda uzun yıllardır süren çalışmaları bulunmaktadır.

Yetişkinlerle çalıştığı konular arasında Panik atak ve panik bozukluk, depresyon, sosyal fobi, obsesif kompulsif bozukluk, fobiler, psikoonkoloji, kişilik gelişimi, cinsel problemler (erken boşalma, cinsel uyarılma bozukluğu, orgazm bozukluğu, vajinismus) bulunmaktadır.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden mezun olduğu 2002 yılından günümüze çeşitli üniversite, ve özel hastanelerde görev almıştır. Uzman Klinik Psikolog Serhat Damar’ın bugüne dek çalıştığı danışan sayısı 8000’e ulaşmış bulunmaktadır.

Ağırlıklı olarak Şişli ve Beylikdüzü’nde klinik psikolog olarak görev aldığı merkezlerde danışanlarıyla çalışmaktadır. Bilimsel araştırma sonuçlarıyla desteklenen bir yöntemle çalışmaktadır. En yaygın kabul gören terapi ekollerinden biri olan Bilişsel Davranışçı Terapi yöntemleri konusunda deneyimlidir.

Türkiye ölçekli psikoloji kongrelerinde sunmuş olduğu çok sayıda araştırması ve akademik çalışması bulunan Serhat Damar, psikoloji dergileri için makale ve çeviriler de yazmıştır. Günümüzde de, mesleki çalışmalarından artan zamanlarında klinik psikoloji odaklı web sitelerine yazılar yazmaktadır. Çok iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Çok sayıda devlet okulu ve kolejde aile içi iletişim, anne babaların çocuklarıyla ilişkilerinin güçlendirilmesi, ergenlik dönemi sorunlarının çözümü üzerine seminer ve anne baba eğitimleri vermiş olan Serhat Damar, bu çalışmalarını günümüzde de sürdürmektedir.

Günümüzde Psikolojik Danışmanlık ve Çift / Evlilik Danışmanlığı merkezlerinde, Şişli ve Beylikdüzü’nde görev yapmaktadır.

İlişki, çift ve evlilik konularında çok sayıda makale ve yazısı bulunmaktadır. Serhat Damar, günümüz çift ve evlilik ilişkilerinin sorunlarına ışık tutma ve bu sorunları çözme konusunda deneyimli bir psikologdur. Günümüzde yaptığı çalışmaların büyük bölümü ailelerle ve evli çiftlerle gerçekleşmektedir.

Beylikdüzü Psikolog

Online Psikolog Desteği

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*